„Dopalaczom mówię NIE!” - KONKURS
W ramach Projektu „Kostrzyn nad Odrą - ochrońmy młode pokolenie przed uzależnieniami!” dofinansowanego ze środków „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą ogłasza konkurs na opracowanie scenariusza sztuki teatralnej „Dopalaczom mówię NIE!”.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do przedstawienia swoich wyobrażeń co do stosowania dopalaczy przez młodych ludzi. Inscenizacja sztuki przed rówieśnikami, opartej na scenariuszu, który zajmie 1 miejsce w konkursie, pozwoli na uwidocznienie problemu i być może stanie się bodźcem do podjęcia walki z dopalaczami.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka PM Nr2
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków, w tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Także i w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników nie zabrakło uroczystego świętowania. Przedszkolaki z uśmiechem i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zaproponowanych zabawach ruchowych i tanecznych. W ramach poczęstunku na cześć wszystkich dzieci, przygotowano zdrowy tort owocowy.
Wszystkim przedszkolakom życzymy by okres edukacji przedszkolnej, był czasem wspaniałej zabawy, radości, w którym pierwsze zawierane przyjaźnie, przetrwają długie, długie lata.
PM 2
Informacyjnie o programie Erasmus Plus
Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta w Kostrzynie nad Odrą Punkt Informacyjny Eurodesk przeprowadził akcję informacyjną w głównej mierze na temat programu Erasmus Plus. Działania informacyjne oraz promujące Eurodesk odbyły się w Gimnazjum numer 1 w Kostrzynie podczas sesji Młodzieżowej Rady, gdzie konsultantki sieci zaznajomiły młodzież również z aktualnymi ofertami wyjazdów za granicę w ramach konkursów europejskich, workcampów czy staży, z których można skorzystać. Spotkanie było już drugim w tym roku spotkaniem Eurodesku z Młodzieżową Radą, a akcja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia punktu Eurodesk Kostrzyn nad Odrą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 12:00 w Biurze Promocji Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą.
Numer kontaktowy 0 95 727 81 23, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoby do kontaktu: Katarzyna Malinowska i Marta Banasiewicz.
Spotkanie informacyjne
Szanowni Państwo, Radny Rady Miasta Miasta Kostrzyn nad Odrą Leszek Naumowicz, zaprasza na spotkanie informacyjne, którego tematem będzie projekt budżetu miasta na 2017 r. a także omówienie spraw bieżących.
21 września (Środa) o godz. 18:00 w auli Szkoły Podstawowej Nr 2.
W spotkaniu uczestniczyć będą:
Władze Kostrzyna nad Odrą
Radni Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą
Radni Powiatu Gorzowskiego
Razem bezpieczniej
Dnia 15 września w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek organizacyjnych ( szkół, MOSiR – u, Kostrzyńskiego Centrum Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej ) oraz stowarzyszeń uczestniczących w realizacji projektu „Kostrzyn nad Odrą – ochrońmy młode pokolenie przed uzależnieniami” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysław Stasiaka”.
Kapitalne otwarcie sezonu "Czwórek"
Efektowne wejście w ligowy sezon 2016\2017 zanotowały drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka". W inaugurujących rundę jesienną pojedynkach młodzi kostrzynianie potwierdzili wysoką dyspozycję sportową zdobywając pokaźną ilość ligowych punktów.
"Sezon ligowy dopiero wystartował, cieszą nas bardzo wyniki naszych piłkarzy ale największą radością jest dla Nas wysoka frekwencja na treningach oraz entuzjazm z jakim do zajęć podchodzą nasi podopieczni - powiedział Prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Kozieł - To będzie dla Nas trudny sezon. We wszystkich kategoriach wiekowych bronimy tytułu Mistrza a drużyn aspirujących do Korony jest co najmniej kilka. Staramy się nie wywierać presji na piłkarzach oraz trenerach. Wzorem sezonów ubiegłych stawiamy na uśmiech dzieci i pozytywną atmosferę wokół "Czwórkowych" drużyn - wyniki przyjdą same, jestem przekonany”.
"Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ"
Rusza III odsłona konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”.
Celem konkursu jest promowanie właściwych postaw mieszkańców województwa lubuskiego w szczególności ludzi młodych, którzy - z różnych powodów - nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie.
Wiodącym tematem tegorocznego konkursu „Widzisz Nie zgadzaj się! REAGUJ!” jest uświadomienie ludziom młodym, iż ich postawa ma nie tylko wpływ na ich własne bezpieczeństwo i zdrowie, ale również może wpłynąć na zachowania i zmianę postaw sprzedawców alkoholu oraz osób niepełnoletnich kupujących i spożywających alkohol.
Na obszarze woj. lubuskiego, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych
Na podstawie:
1. Art. 14, ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r., o zarządzaniu kryzysowym
(Dz. U. z 2013 r. poz. 1166);
2. §3, pkt. 4, 5 i 6, Rozporządzenia RM z dnia 25 czerwca 2002 r., w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin (Dz. U. Nr 96, poz. 850);
3. Rozporządzenia RM z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. 2013, poz. 96);
4. Wytycznych Wojewody Lubuskiego, Szefa Obrony Cywilnej Województwa
z dnia 22 grudnia 2015 r., do działania w zakresie obrony cywilnej
i zarządzania kryzysowego w 2016 roku;
w dniu 22 września br. w godzinach 12.00-12.30, na obszarze woj. lubuskiego, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych i nadany zostanie komunikat:
Czytaj więcej: Na obszarze woj. lubuskiego, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych
Dzień Sybiraka
Historia Związku Sybiraków sięga roku 1928. Nazwa Związku łączy się ze słowem Sybir, który dla zesłańców nie jest pojęciem geograficznym, lecz symbolem represji caratu, a później Stalina i jego następców wobec Polaków zsyłanych do łagrów i więzień, najczęściej w dalekowschodnie strony byłego ZSRR. Główną troskę syberyjskiej codzienności zesłańców stanowiło nieustanne zabieganie o kawałek chleba, ciężka, często ponad siły przymusowa praca. Głód, pojęty najdosłowniej, fizycznie doświadczany każdego dnia, prowadzący do skrajnego wyczerpania i śmierci oraz głód jako koszmarne widmo ciążące nad większością zesłańców – to utrwalony w pamięci polskich zesłańców atrybut syberyjskiej niewoli.
Więcej artykułów…
- Spotkanie dotyczące transgranicznej współpracy
- Polsko- niemieckie spotkanie gospodarcze
- RAZEM BEZPIECZNIEJ – KOSTRZYN WYGRAŁ DOTACJĘ
- Zajęcia karate
- Kostrzyński Klub Sportów Wodnych zaprasza do udziału w Kostrzyńskim Maratonie Kajakowym
- Stypendium odmieniło Twoje życie? Pokaż to!
- Spotkanie informacyjne programu Równać Szanse 2016
- Apel Głównego Lekarza Weterynarii
- Stypendium szkolne o charakterze socjalnym
- Spotkanie nt. Konkursu FIO 2017