Polsko-Niemieckie sympozjum w Kostrzynie
19 listopada w ramach polsko-niemieckiego sympozjum na temat rekonstrukcji obiektów w Polsce i Niemczech w siedzibie Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z architektami, konserwatorami zabytków i historykami z Polski, Niemiec, Czech, Estonii. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez burmistrza Andrzeja Kunta i przedstawienia uczestnikom spotkania szczegółowego procesu rewitalizacji starego miasta w Kostrzynie. Druga część spotkania miała formę wizji lokalnej i odbyła się na terenie ruin starego miasta, gdzie po teoretycznym wstępie goście mogli obejrzeć zabytkowe ruiny starego miasta. Zaprezentowano gościom stan techniczny Twierdzy, proces jej rewitalizacji jak również plany zagospodarowania tego obiektu w przyszłości.
Eurocertyfikat
Miasto Kostrzyn nad Odrą zostało laureatem międzynarodowego wyróżnienia EuroCertyfikat 2011 w kategorii Dobrych Praktyk Obsługi i Usług. Wręczenie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. W imieniu naszego Miasta statuetkę i wyróżnienie odebrał burmistrz Andrzej Kunt. Znaleźliśmy się pośród wielu znamienitych gości z różnych branż. EuroCertyfikat jest oparty na zasadach międzynarodowej rywalizacji, co czyni go rzetelnym źródłem informacji o najbardziej wartościowych urzędach, firmach i produktach w naszym kraju. Wygrywają instytucje, które potrafią dostosować się do przepisów unijnych, spełniają jakościowe normy i reagują na zachodzące zmiany gospodarcze, są w stanie sprostać wymogom silnej konkurencji. Nasze Miasto znalazło się wśród najlepszych, co podkreśla jego prestiż, nagroda świadczy o tym, iż wyróżnia się sprawną organizacją i zarządzaniem a także spełnia najwyższe normy.
Foto relacja z gali poniżej.
Szkolna liga zapaśnicza
Już niebawem, bo 24 listopada o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Niepodległości 11 odbędą się zawody realizowane w ramach Szkolnej Ligii Zapaśniczej. Udział w zmaganiach wezmą uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych – organizatorzy planują udział 60 młodych adeptów zapaśnictwa.
Dialog w Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie
Grupa dziecięciu uczniów z Gimnazjum Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą uczestniczyła w projekcie Pół na Pół, organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Berlinie, a współfinansowanym przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz Instytut Polski w Berlinie. Projekt realizowany był w ramach interdyscyplinarnego programu „Zmiana perspektywy - dialogi artystyczne z Polską“, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Berlinie. Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na szeroko pojętą sztukę i kulturę. W przedsięwzięciu brała udział młodzież z Berlina, Kostrzyna, Krakowa, Świnoujścia i Słubic. Uczniowie w ramach projektu spotykali się z artystami, organizatorami wystaw, koncertów, filmowcami a także uczestniczyli w próbie koncertu Europejskich Warsztatów Muzyki Współczesnej.
Kostrzyn nad Odrą laureatem EuroCertyfikatu 2011
Miasto Kostrzyn nad Odrą zostało laureatem międzynarodowego wyróżnienia, jakim jest EuroCertyfikat 2011 w kategorii „Certyfikat Dobrych Praktyk Obsługi i Usług”. Jest to europejskie wyróżnienie przyznawane instytucjom wyróżniającym się na tle konkurencji sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonalą polityką rozwoju oraz spełnieniem surowych norm jakościowych. EuroCertyfikat to przede wszystkim prestiż na poziomie europejskim. Nagroda stanowi wyraz uznania dla dotychczasowych osiągnięć oraz wkładu włożonego w wypracowanie wysokiego standardu obsługi i profesjonalizmu świadczonych usług. Ponadto potwierdza wdrożenie przepisów unijnych i jest gwarancją profesjonalnej obsługi, wiarygodności, rzetelności oraz profesjonalizmu. 17 listopada 2011 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja pt. „Rola organizacji otoczenia biznesu w rozwoju polskich przedsiębiorstw i instytucji w dobie kolejnej fali kryzysu. Nowe źródła finansowania inwestycji, innowacyjne rozwiązania i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw na rynku” połączona z uroczystą galą wręczenia wyróżnień EuroCertyfikat 2011. W imieniu Miasta wyróżnienie odebrał burmistrz Andrzej Kunt.
Zdrowotna profilaktyka – lakowanie zębów
Ruszyła tegoroczna edycja akcji profilaktycznej realizowanej już od kilku lat przez Urząd Miasta. W jej ramach przeprowadzone zostanie lakowanie zębów stałych u dzieci z klas I szkół podstawowych. Łącznie z lakowania skorzystać ma grupa 212 najmłodszych mieszkańców miasta, koszt przedsięwzięcia wyniesie około 13 tys. zł.
Trzymają formę
Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego wręczyła uczniom z kostrzyńskiego Gimnazjum nr 2 nagrodę za zajęcie I miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Trzymaj Formę”. Uroczystość odbyła się 7 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Uczestniczyli w niej: zastępca dyrektora szkoły Jadwiga Rosiewicz, nauczyciel biologii Anna Borecka oraz uczniowie: Kornelia Liszka, Wiktoria Champel, Bartosz Rakowski, Zuzanna Kozicka, Klaudia Ladowska, Aleskandra Kuśmierczyk, Dominika Olik, Daria Zachar, Karolina Piskorek, Ewelina Karkowska. Gimnazjum nr 2 w programie „Trzymaj Formę” brało udział już po raz piąty. Młodzież w ramach tego przedsięwzięcia opracowała propozycje zdrowych potraw na różne domowe uroczystości, przygotowała filmy i prezentacje multimedialne dotyczące ekologicznego trybu życia oraz zajęła się tropieniem niezdrowych dodatków do żywności.
Mikołajkowy konkurs jak co roku
Już po raz kolejny Kostrzyńskie Centrum Kultury i firma ICT Poland sp. z o.o. zapraszają dzieci z kostrzyńskich przedszkoli i szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym, którego tematem są Świąteczne Kartki Pocztowe. Termin składania prac do KCK mija 1 grudnia 2011. Najlepsze projekty zostaną wydrukowane w ilości kilku tysięcy i rozdane bezpłatnie wśród mieszkańców miasta, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.
O górach w Bibliotece
Zapraszamy na spotkanie, z mieszkańcem Kostrzyna Tomaszem Rzeczyckim autorem książki „Góry Polski” (16 listopada, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna). Autor opowiadać będzie o polskich pasmach górskich i ciekawostkach z ich historii. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, który prezydent Stanów Zjednoczonych chodził po polskich górach, gdzie i kiedy zeszła najtragiczniejsza lawina oraz, w którym miejscu znajduje się najdłuższy tunel kolejowy w górach nie powinien opuścić spotkania z Tomaszem Rzeczyckim.
Kolejna szansa na dotacje dla początkujących firm
Od 14 listopada do 16 grudnia 2011r., w ramach konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.1. „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl Kolejność składania wniosków nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG. Działanie jest skierowane do mikro- i małych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok.
Czytaj więcej: Kolejna szansa na dotacje dla początkujących firm