Urząd Miasta zdał kolejny egzamin
W Urzędzie Miasta zakończyła się coroczna kontrola prowadzona przez audytorów systemu zarządzania ISO. Wyniki kontroli są dla urzędników pomyślne, więc magistrat może się cieszyć posiadaniem Certyfikatu ISO przez kolejny rok. W urzędzie system zarządzania wdrożono ponad trzy lata temu. Raz do roku kontrolerzy sprawdzają czy polityka jakości jest realizowana na odpowiednim poziomie. Głównym celem wprowadzania ISO do Urzędu Miasta było zwiększenie skuteczności i sprawności pracy administracji. Sprawniejsza praca administracji oznacza szybszą obsługę interesantów oraz większą satysfakcję i zadowolenie mieszkańców. Wysokie standardy pracy są również szczególnie istotne w kontaktach Urząd Miasta – inwestorzy.
Pierwszy Niepodległościowy Marszobieg na Orientację
W sobotę 7 listopada odbył się organizowany przez Kostrzyńską Gwardię Strzelecką Pierwszy Niepodległościowy Marszobieg na Orientację. Gwardzistów o przygotowaniu zawodów wspierali członkowie Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy. Impreza organizowana była pod patronatem Burmistrza, wręczenie nagród zwycięzcom zaplanowano na 11 listopada. Uczestnicy marszobiegu musieli w trzyosobowych zespołach w najkrótszym czasie pokonać kilkukilometrową trasę marszobiegu i odnaleźć wszystkie punkty kontrolne. Każdy zespół otrzymał specjalną mapę, by ułatwić sobie dotarcie do celu drużyny mogły posługiwać się kompasami. W kategorii seniorów zwyciężył zespół „Zawodowcy” (Przemysław Płytnik, Mateusz Rychterski i Maksymilian Szabat), drugie miejsce zajął zespół „Filus Metal”, trzecie Harcerze z drużyny SQUAD.
Czytaj więcej: Pierwszy Niepodległościowy Marszobieg na Orientację
Informacja nt. medalu Za zasługi dla obronności kraju
Burmistrz Miasta informuje, że w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali trzech i więcej synów na wzorowych i ofiarnych żołnierzy (to znaczy odbyli zasadniczą służbę wojskową), istnieje możliwość uhonorowania tych rodziców medalem „Za zasługi dla obronności kraju” - (podstawa prawna: § 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 kwietnia 1991 r. w sprawie zasad i trybu nadawania medalu „Za zasługi dla obronności Kraju” oraz wzoru odznaki tego medalu i sposobu jego noszenia (Dz. U. Nr 39, poz. 170).
W związku z powyższym uprzejmie proszę rodziców, którzy do tej pory jeszcze nie otrzymali takiego wyróżnienia (bądź członków takich rodzin) o wypełnienie załączonego formularza i dostarczenie do Urzędu Miasta. Do pobrania formularz w formacie DOC i w formacie PDF.
Ulica Niepodległości
Ruszyła kolejna edycja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Województwo Lubuskie na miejskie i powiatowe drogi otrzymało łącznie 46 milionów złotych. Do Wojewody Lubuskiego wpłynęły 83 wnioski o dofinansowanie drogowych inwestycji, 26 wniosków złożyły powiaty, 57 pochodziło z miast i gmin. Wszystkie dokumenty zbadała wojewódzka komisja, która ogłosiła listę rankingową. Do dofinansowania zakwalifikowało się 27 wniosków, w tym 13 złożonych przez powiaty i 14 przez samorządy miejskie i gminne. Kostrzyn z funduszy rządowego programu otrzymał 2 mln. zł. Kolejne 2 trzeba będzie dołożyć z miejskiego budżetu. Inwestycja zrealizowana będzie w przyszłym roku i swoim zakresem obejmie przebudowę ulicy Niepodległości oraz odcinków Jagiellońskiej, Orła Białego Fabrycznej. Powstaną dwa ronda i dodatkowy pas do skrętu w prawo na ul. Niepodległości (na wysokości stadionu, przed przejazdem kolejowym).
Biblioteka zaprasza dzieci
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w każdy czwartek (godz. 16.00) w ramach spotkań „U Krasnala w Bibliotece” odbywają się zajęcia z cyklu „BAJKOTERAPIA, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać”. Cykl spotkań bajko-terapeutycznych 12 listopada „Porządeczek i Bałaganiak” (ja na pewno dziś nie sprzątam!), 19 listopada „Tęsknota” (jak sobie radzić z emocjami), 26 listopada „I będzie jak kiedyś”(moi rodzice są uzależnieni...).
Nowe atakcje na Starym Mieście
Stare Miasto zmienia swoje oblicze... Muzeum Twierdzy Kostrzyn jeszcze w tym roku przewiduje zakup i zainstalowanie na starówce kilkunastu ławek i stojaków na rowery. Ze względów bezpieczeństwa Brama Berlińska otrzyma nowocześniejszy monitoring. Tuż przed Bramą, od strony mostu odrzańskiego, stanie stylizowana figura osiemnastowiecznego grenadiera z napisami w języku polskim i niemieckim zapraszającymi na Stare Miasto. Przed dworcem kolejowym również zostanie ustawiona figura dobosza grenadierów zachęcająca do spaceru na starówkę. Obie te figury stały w tych właśnie miejscach przed wojną. Muzeum Twierdzy planuje także wymienienie tablicy upamiętniającej ścięcia von Kattego (stara tablica jest w złym stanie) oraz zainstalowanie kilku tablic z planem Starego Miasta.
Zielony adres
Trwa właśnie zasiedlanie mieszkań socjalnych przy ulicy Zielonej. Inwestycję rozpoczęto w październiku ubiegłego roku. W ramach inwestycji powstały cztery segmenty, w których zmieściło się 16 mieszkań socjalnych. Na działce zostało jeszcze trochę miejsca i w przyszłości przewidywana jest rozbudowa tego kompleksu. Budynek ma konstrukcję modułową, która umożliwia etapowanie inwestycji. Zapewnienie mieszkań socjalnych jest obowiązkiem miasta. Ukończenie budynku zaplanowane było na przełom lipca i sierpnia. Do września trwały odbiory. Mieszkania powstały według projektu „Bezpieczne osiedle", dzięki czemu mają być one niedrogie w eksploatacji – co jest szczególnie ważne dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Kostrzyńska Gwardia Strzelecka zaprasza
Kostrzyńska Gwardia Strzelecka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w organizowanym pod patronatem Burmistrza „Pierwszym Kostrzyńskim Marszobiegu na Orientację”. Impreza odbędzie się 7 listopada. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach będą mieli za zadanie pokonać w najkrótszym czasie wyznaczoną trasę marszobiegu i odnaleźć wszystkie punkty kontrolne. Każdy zespół otrzyma specjalną mapę, by ułatwić sobie dotarcie do celu drużyny będą mogły posługiwać się kompasami. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00. Zgłoszenia udziału w zawodach można dokonywać pod nr telefonu 668-95-88-39.
Ulica Jana Pawała II
Na 10 listopada (godz. 15.00) zaplanowano uroczyste otwarcie ulicy Jana Pawła II. Jej modernizację przeprowadzono w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011” (tzw. „schetynówka”). Prace były prowadzone w dwóch etapach. Podczas pierwszego na ul. Jana Pawła II powstała nowa siedmiometrowa nawierzchnia na odcinku ponad 1,5 kilometra, ścieżka rowerowa, nowy chodnik, zjazdy i odwodnienie drogi. W drugim etapie nowy asfalt został położony na 200 metrowym odcinku do skrzyżowania z ul. Niepodległości oraz wykonano linię oświetlenia ulicznego o długości 1700 metrów. Odbiór techniczny drogi odbędzie się najprawdopodobniej w najbliższy piątek.
Straż Miejska apeluje o szczególną ostrożność
Straż Miejska w Kostrzynie nad Odrą w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi apeluje do kierowców poruszających się na terenie Miasta Kostrzyna o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Sytuacja na drogach nie jest dobra, zalegające błoto oraz śnieg mogą powodować trudności z panowaniem nad pojazdem czego skutkiem może być kolizja lub wypadek drogowy. Apel swój kierujemy również do administratorów nieruchomości oraz właścicieli posesji, aby zadbali utrzymanie czystości chodników i dróg. Dzięki sprawnej reakcji wszystkich służb uda się uniknąć wielu sytuacji gdzie zagrożone będzie zdrowie lub życie.
Więcej artykułów…
- Bezpłatne szkolenia dla pracowników małych firm
- Komisje
- Targi Regionów
- Po becikowe - tylko z zaświadczeniem lekarskim
- Remonty
- Planują modernizację linii kolejowej
- Będą nowe parkingi na Osiedlu Leśnym
- Karty tracą ważność - trzeba je wymienić na nowe
- Spławikowe zawody wędkarskie
- Turniej piłki siatkowej o „Puchar Burmistrza”