Wszyscy czytają Samorządny Kostrzyn
Właśnie ukazał się lipcowy numer miejskiego miesięcznika Samorządny Kostrzyn w znacznej części jest on poświęcony sprawom związanym z Przystankiem Woodstock. Część nakładu naszej gazety trafiło na woodstockowe pole do budowniczych wielkiej sceny. W czwartek (24 lipca) egzemplarze Samorządnego Kostrzyna otrzymają warszawscy dziennikarze, którzy wezmą udział w organizowanej przez Fundację Jurka Owsiaka konferencji prasowej poświęconej przygotowaniom do Festiwalu. Kilka dni temu informowaliśmy, że Młodzieżowa Rada Miasta chce włączyć się w aktywną pracę na rzecz Kostrzyna. Młodzi radni postanowili wziąć udział w promowaniu miasta w czasie Przystanku Woodstock. Już dziś (23 lipca) pomogli przy rozdawaniu najnowszego numeru miejskiego miesięcznika Samorządny Kostrzyn. Dzięki nim czasopismo szybko trafiło do mieszkańców Kostrzyna. Tak świetnej dystrybucji jeszcze nigdy nie mieliśmy - przyznaje burmistrz Andrzej Kunt.
Telewizja znowu kręci w Kostrzynie
Niemal cały wtorek (22 lipca) na kostrzyńskim Starym Mieście spędziła ekipa telewizyjna Telewizji Polskiej. Dziennikarze przygotowywali program turystyczny na potrzeby ogólnopolskiego pasma TVP INFO. W trakcie filmowania rozmawiali z turystami zachwyconymi zabytkami Kostrzyna, młodzieżową Radą Miasta i budowniczymi woodstockowej sceny, którzy udali się na krótki odpoczynek na teren twierdzy. Przed kamerami zaprezentowała się kostrzyńska grupa ASG, umundurowana w uniformy amerykańskiej armii. Ich najbliższym planem jest utworzenie oddziału rekonstruującego polskie odziały wojskowe z armii Napoleona Bonaparte. Chcą w przyszłości uświetniać miejskie imprezy paradami w historycznych mundurach z czasów chwały polskiego oręża.
Lepsze warunki do uprawiania sportu
W Kostrzynie powstanie kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Burmistrz Andrzej Kunt postanowił, że na początku sierpnia zostanie ogłoszony przetarg, który wyłonioni wykonawcę nowego boiska. Ma ono powstać przy Gimnazjum nr 2. Obiekt będzie miał wymiary 60 na 30 metrów. Dookoła boiska zostanie wykonany chodnik oraz ogrodzenie. Miasto na realizację zadania otrzymało dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Ministerstwa Sportu.
Jaki pomnik - rzeźba czy oddział dziecięcy?
Na czerwcowej sesji Rady Miasta rozpoczęła się dyskusja jak uczcić w Kostrzynie nad Odrą papieża Jana Pawła II. Radny Mieczysław Jaszcz stwierdził, że ulica nazwana imieniem papieża to o wiele za mało i że trzeba wybudować w Kostrzynie pomnik Karola Wojtyły. Podczas obrad Radna Stefania Martynowicz zaproponowała inny sposób uhonorowania papieża Polaka. Radna stwierdziła, że lepiej niż przeznaczyć znaczne fundusze na ustawienie rzeźby papieża można je przekazać na utworzenie oddziału dziecięcego w kostrzyńskim szpitalu. Oddział można nazwać imieniem Jana Pawła II. Będą na nim leczone chore dzieci z Kostrzyna - mówiła radna. To by chyba się papieżowi bardziej spodobało.
Ratownictwo i kosmetologia
Kostrzyńska Wyższa Szkoła Zawodowa posiada od niedawna zgodę na utworzenie dwóch nowych kierunków studiów kosmetologii i ratownictwa medycznego. Oba kierunki mają ruszyć już w październiku. Obecnie Uczelnia przyjmuje podania chętnych do nauki w jej murach. O nowe specjalizacje szkoła starała się już od dwóch lat. W tym czasie zawarła porozumienia o współpracy ze szkołą ratownictwa lądowego w Bad Saarow i Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Kostrzyn w rankingu
Kostrzyn nad Odrą znalazł się w rankingu „Europejski Samorząd" organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita. W rankingu ujęto setkę samorządów najskuteczniej pozyskujących fundusze unijne. Powstał on na podstawie danych o dochodach budżetowych pochodzących z funduszy unijnych i wielkości przyznanego wsparcia unijnego.
Główna oś komunikacyjna miasta
Rusza I etap przebudowy głównej osi komunikacyjnej Kostrzyna nad Odrą. Właśnie na ukończeniu jest procedura przetargowa związana z modernizacją niemal dwukilometrowego odcinka ulicy Gorzowskiej. Na tej obecnie dziurawej jak sito drodze wybudowana zostanie nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa i oświetlenie. W kolejnym etapie zaplanowanym na przyszły rok nowy asfalt zostanie położony na kolejnych odcinakach Gorzowskiej oraz na ulicach Niepodległości i docelowo Jana Pawła II. Zakończenie prac przewidzianych w ramach I etapu zaplanowano na 28 listopada br. Drogowcy na ul. Gorzowską wejdą krótko po zakończeniu Przystanku Woodstock.
Powiatowe drogi
O kontynuacji prac drogowych na ulicy Szumiłowskiej rozmawiał w minony poniedziałek (14 lipca) Burmistrz Andrzej Kunt z Zarządem Powiatu. Ulica Szumiłowska jest drogą powiatową, częściowo już zmodernizowaną. Rozmowy dotyczyły doprowadzenia nowej nawierzchni do granic osiedla Szumiłowo. W ubiegłym roku miasto dofinasowało opracowanie dokumentacji projektowej, pomagało też przy realizacji poprzedniego etapu inwestycji. Chcemy żeby Powiat dokończył Szumiłoską jeszcze w tym roku - mówi Burmistrz.
Dyrektor Muzeum Twierdzy powołany
Burmistrz Andrzej Kunt na stanowisko Dyrektora Muzeum Twierdzy powołał Sławomira Górkę (poniedziałek 7 lipca). Siedzibą Muzeum, które swoim zasięgiem obejmie Stare Miasto będzie Bastion Filip. Pierwszym zadaniem nowopowołanego dyrektora będzie zorganizowanie muzeum, pozyskanie eksponatów do wystaw stałych i czasowych. Dyrektor jest z wykształcenia archeologiem, ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczył w pracach archeologicznych w Ameryce Południowej. Kierował ratowniczymi badaniami wykopaliskowymi na terenie Województwa Lubuskiego (inwestycje drogowe). Prowadził też prace wykopaliskowe na terenie kostrzyńskiego Starego Miasta.
30 lat harcerskiej akcji letniej
Więcej artykułów…
- Ratownictwo medyczne i kosmetologia na kostrzyńskiej Wyższej Szkole Zawodowej
- Miejski informator SMS bije rekordy popularności
- Świadczenia społeczne w jednym miejscu
- Nowy kierunek studiów na kostrzyńskiej uczelni
- Łączą nas rzeki - II etap projektu
- Łaciate Świata Widzenie
- Rysunek gimnazjalistki trafił na plakat
- Pociąg do historii już odjechał
- Spotkanie z Ministrem Sportu
- Burmistrz wyróżniony