Porady prawne
Z okazji „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” Prokuratura Rejonowa w Słubicach od 22 do 28 lutego organizuje dyżury, podczas których zasięgnąć można bezpłatnych porad dotyczących uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym. Dyżury: 22-26 lutego w godz. 9.00-15.00 i 27-28 lutego godz. 10.00-14.00 (Prokuratura Rejonaowa w Słubicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6).
Biblioteka dzieciom
Tradycyjne jak w każdy czwartek (25 lutego, godz. 16.00) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się adresowane do najmłodszych spotkanie w ramach cyklu – „Legendy Polskie”. Tym razem będzie ono poświęcone baśni „O strażnikach skarbu i pracowitym szewczyku”.
MOSiR zaprasza
W marcu (19 - 20.03) w Kostrzynie nad Odrą odbędą się międzynarodowe mistrzostwa Polski młodych zapaśników (15-17 lat) wałczących w stylu klasycznym. Kadeci o medale zmagać będą się na 3 matach w hali sportowej MOSiR przy ul. Wojska Polskiego. Zgłoszenia zawodników należy kierować na adres: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Niepodległości 11, 66 – 470 Kostrzyn nad Odrą, tel./fax (095) 752 3716 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 10 marca. Poniżej zamieszczamy aktualny plan imprez sportowych MOSiRu.
Wnioski do 15 marca
Jeszcze tylko do 15 marca organizacje pozarządowe mogą składać do Urzędu Miasta oferty na realizację zadań publicznych w konkursie ogłoszonym prze Burmistrza. O dofinansowanie starać się mogą stowarzyszenia i fundacje prowadzące działalność pożytku publicznego. Już siódmy rok miasto tak ściśle współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Społecznicy realizują często ważne inicjatywy. Pomagają najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym. Gdy działalność stowarzyszeń i fundacji pokrywa się z zadaniami samorządu i potrzebami lokalnej społeczności – miasto zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ma możliwość udzielenia tym organizacjom wsparcia finansowego. Na bieżący rok w miejskim budżecie dla organizacji pozarządowych zarezerwowano 383 tysiące zł.
Weź udział w konkursie
Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą bierze od 2009 roku udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Program ten realizuje m. in. kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na lokalną bibliotekę - miejsce dostępu do wiedzy, informacji i kultury. Elementami tej kampanii są m. in. znane już z telewizji spoty. Niedawno Program Rozwoju Bibliotek ogłosił KONKURS INTERNETOWY „Spotkajmy się w bibliotece” dla wszystkich chętnych. Uczestnicy opowiedzą w nim, czego poszukują w swojej bibliotece i co chcieliby, aby się w niej wydarzyło. Nagrody otrzymają zarówno autorzy najlepszych pomysłów, jak i wskazane przez nich biblioteki. Warunki konkursu, zgłoszenie do konkursu.
Komitet regionów
Burmistrz Andrzej Kunt będzie członkiem polskiej delegacji na najbliższym posiedzeniu Komitetu Regionów w Brukseli. Zadaniem delegatów Komitetu Regionów jest opiniowanie decyzji podejmowanych przez Unię Europejską, które dotyczą zagadnień związanych z działalnością samorządu terytorialnego (polityka regionalna, środowisko, edukacja i transport). Komitet może też z własnej inicjatywy wydawać opinie i przedstawiać je Komisji, Radzie i Parlamentowi. Co roku Komitet Regionów odbywa pięć sesji plenarnych, podczas których wyznacza ogólne wytyczne swej polityki oraz przyjmuje opinie. Komitet Regionów został powołany na mocy Traktatu o Unii Europejskiej w 1994 roku i jest organem doradczym składającym się z samorządowców (burmistrzowie, prezydenci miast) i przedstawicieli władz regionalnych. Komitet Regionów składa się z 344 delegatów. Polska, podobnie jak Hiszpania w Komitecie regionów ma 21 delegatów. Największe reprezentacje mają Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy (po 24). Najmniejszą zaś Malta, którą reprezentuje pięcioosobowa delegacja.
Pomoc żywnościowa
Ponad 600 tysięcy złotych na pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących pozyskał kostrzyński Urząd Miasta. Fundusze pochodzą z rządowego programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”. Dotację otrzymamy w dwóch transzach – pierwsza w wysokości 398, druga 224 tys. zł. W ramach programu darmowe obiady w szkołach otrzymają dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Na wsparcie mogą też liczyć osoby w podeszłym wieku, samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, a także chorzy i niepełnosprawni. Obok gotowych posiłków, osoby potrzebujące otrzymają produkty spożywcze lub świadczenia finansowe przeznaczone na zakup żywności. Jak informuje Marzena Brenk-Sułkowska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki do programu pomocy zakwalifikowano grupę 1484 osób. Realizacja programu trwać będzie do końca roku.
Złoto i srebro dla Kostrzyna
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 zajęła pierwsze miejsce w rozgrywanym w ramach Spartakiady Młodzieży turnieju piłki ręcznej. Drugie miejsce zajęła również kostrzyńska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4. W drodze na podium oba zespoły musiały pokonać przeciwników z gmin Witnica, Bogdaniec, Santok i Lubiszyn. Turniej był rozgrywany w hali sportowej MOSiR przy ulicy Wojska Polskiego. Oba kostrzyńskie zespoły do finału dotarły z kompletem zwycięstw. Podczas meczu o najwyższe miejsce na podium lepszą okazała się drużyna „dwójki” w składzie: Dawid Cieśla, Patryk Kowalski, Grzegorz Fleszer, Cyprian Charęza, Maciej Kapciak, Igor Leszczyński, Arkadiusz Sobkowski, Mateusz Szarek, Kuba Szczetyński, Adrian Krakus i Bartosz Blatkiewicz. Do rozgrywek młodzi szczypiorniści przygotowywali się pod okiem Pawła Bihuniaka nauczyciela wychowania fizycznego z S.P.2.
Kostrzyńska młodzież w Warszawie
Pięciu radnych Młodzieżowej Rady Miasta (Łukasz Banach, Agnieszka Kaczmarek, Aleksandra Tadla, Magdalena Terebelska, Magdalena Zawadzka) będzie reprezentowało Kostrzyn nad Odrą w organizowanej w Warszawie ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad Miast. W trakcie obrad młodzieżowcy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z Ministerstwa Edukacji Narodowej i wykładowców wyższych uczelni. W programie przewidziano też czas na zwiedzanie budynku parlamentu. Młodzież weźmie również udział w giełdzie, w czasie której każda z rad będzie promowała swoje miasto.
Kolejna tura zmagań Szkolnej Ligii Przedmiotowej
Kolejna tura zmagań Szkolnej Ligii Przedmiotowej w Szkole Podstawowej nr 4 jest już zakończona. W minioną środę (10 lutego) przeprowadzony został test z przyrody. Po teście klasyfikacja generalna przedstawia się następująco (w nawiasie liczba uzyskanych punktów): Maja Głuszko (166), Antkowicz Oliwia (147), Natalia Kempa (125), Kiernicki Marcin (117), Hachlica Alicja (114), Galińska Magdalena (106), Masłowska Anna (103). Na czwartym teście z przyrody najlepiej wypadli: Maja Głuszko(17), Oliwia Antkowicz (12), Hachlica Alicja(11), Natalia Kempa 10). Szkolna Liga Przedmiotowa w S.P. 4 organizowana jest już po raz drugi. Pierwsza edycja przeprowadzona została w roku szkolnym 2008/2009. W jej ramach uczniowie rozwiązywali testy z matematyki, języka polskiego i przyrody. Co środę uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w rozwiązywaniu testu z jednego z tych przedmiotów.
Czytaj więcej: Kolejna tura zmagań Szkolnej Ligii Przedmiotowej
Więcej artykułów…
- Każdy czwartek w bibliotece
- Zajęcia pozalekcyjne również w soboty i niedziele
- Klub abstynenta
- Przyjęcia do przedszkoli
- Filmowo o Europie
- Eliminacje konkursu recytatorskiego
- Duży sukces
- Przetarg na remont ul. Niepodległości
- Rozmowy o książkach w Miejskiej Bibliotece Publicznej
- Młodzi mężczyźni do kwalifikacji