Sprawdzajmy dachy
Miejska Obrona Cywilna informuje, że z otrzymanych danych meteorologicznych wynika, iż w związku z zalegającym śniegiem powinniśmy się liczyć z dużym niebezpieczeństwem wiążącym się z przekroczeniem norm obciążenia dachów. Prosimy więc właścicieli, zarządców, użytkowników nieruchomości o zwrócenie uwagi na to zagrożenie – mówi Wiesława Nagórna kierownik Referatu Spraw Wojskowych Urzędu Miasta. Dodatkowo zgodnie z obowiązującym na terenie miasta „Regulaminem utrzymania czystości i porządku” na właścicielach, zarządcach budynków ciąży obowiązek usuwania z budynków śnieżnych nawisów i lodowych sopli, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia osób lub mienia.
Straż Miejska
Straż Miejska na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o Strażach Gminnych zobowiązana jest do przedstawiania corocznego sprawozdania. Informacje te trafiają później do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewody i Komendanta Policji. W minionym roku nasi strażnicy mieli sporo pracy, łącznie przeprowadzili bowiem 2057 interwencji. Z tej liczby aż 885 spraw dotyczyło wykroczeń przeciwko spokojowi i porządkowi publicznemu. Ponad 400 razy funkcjonariusze podejmowali działania dotyczące naruszenia przez kierowców zasad bezpieczeństwa i porządku w komunikacji. Niestety bardzo wielu, bo prawie stu z nas zostało przez strażników przyłapanych na zaśmiecaniu miasta, 21 razy strażnicy musieli interweniować w sprawach związanych z niszczeniem urządzeń użytku publicznego. W 40 przypadkach postępowanie musiało zakończyć się mandatem, 6 spraw strażnicy skierowali do sądu.
Szkolenie
Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Kostrzyńskim Centrum Wspierania Biznesu (KCWB), zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Zmiany podatkowe w 2010 roku.” Szkolenie odbędzie się dnia 5 lutego w godzinach 10.00 – 15.00 w Europejskim Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych oraz Kostrzyńskim Centrum Wspierania Biznesu w Kostrzynie nad Odrą ul. Fabryczna 5, sala nr 17 parter. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. W celu rezerwacji miejsca prosimy o potwierdzenie obecności: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 95 752 23 11 (fax) oraz 95 752 17 75 do dnia 3 lutego 2010r. Więcej informacji.
Atrakcyjne tereny na sprzedaż
Już wkrótce będzie można zakupić niezwykle atrakcyjne tereny budowlane. „Pod młotek” pójdzie działka o numerze ewidencyjnym 13/3 o powierzchni 2828 m2, położona na terenie Osiedla Leśnego. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 109 tys. zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony może być pod usługi rzemieślnicze i drobną wytwórczość. Działka jest uzbrojona w sieci: wodno-kanalizacyjną, energetyczną i wodociągową. Przetarg odbędzie się 26 lutego, o godzinie 10.00 w sali nr 2A, Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 3.
Na sprzedaż wystawione zostały też dwie ponad 800 metrowe działki, położone przy ulicy Księdza Skałby. Tereny te przeznaczone zostały pod zabudowę mieszkaniową. Cena wywoławcza każdej z nich wynosi prawie 70 tys. zł. Przetarg odbędzie się w 26 lutego, o godzinie 12.00 w sali narad Urzędu Miasta przy ul. Kopernika 1. Warunkiem przystąpienia do przetargów jest wpłacenie wadium w terminie do 23 lutego. Więcej informacji: Wydział Gospodarki Przestrzennej i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta ul. Kościuszki 3 - pokój nr 4 lub telefonicznie pod numerami 095 727 81 48, 0607 770 049 lub na stronie BIP: przetarg pierwszy, przetarg drugi.
Szykuje się kolejna inwestycja
Urząd Miasta ogłosił przetarg na przeprowadzenie pierwszego etapu inwestycji związanej z uzbrojeniem trenów od ulicy Drzewickiej do terenów popoligonowych. Zakres prac obejmuje budowę kolektora kanalizacji sanitarnej o średnicy 400 mm - długość 727,5 metrów, oraz kolektora kanalizacji deszczowej średnicy 1200 mm - długość 727,5 metrów. W ramach inwestycji powstanie również nawierzchnia asfaltowa na ulicach Chopina oraz Moniuszki (pow. 4772 m2), chodniki (pow. 1721 m2) oraz miejsca parkingowe (pow. 490 m2). Od wykonawców wymagana będzie 36 miesięczna gwarancja. Oferty firm, które będą chciały podjąć się tego zadania Urząd Miasta przyjmować będzie do 16 lutego. Więcej informacji.
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Jak reagować gdy dzieci miały kontakt z niebezpiecznymi używkami dowiedzieć można od specjalistów z dziedziny uzależnień, psychologów i terapeutów z miejskiego punktu informacyjno – konsultacyjnego. Wszystkie konsultacje i porady są bezpłatne. Poniżej zamieszczamy tegoroczny plan dyżurów. Dodatkowo rodzice i opiekunowie, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci nie miały kontaktu z narkotykami mogą bezpłatne otrzymać testy narkotykowe w Wydziale Oświaty, Kultury i Opieki Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 3 lub w siedzibie Straży Miejskiej ul. Żeglarska 30.
Wydział Oświaty, Kultury i Opieki Urzędu Miasta z funduszy profilaktyki zakupił niedawno 50 testów narkotykowych. Dzięki nim w ciągu 10 minut można wykryć zawartość narkotyków w organizmie badanej osoby. Test jednocześnie wykrywa zawartość wielu środków psychoaktywnych.
Światowy Dzień Terenów Podmokłych
Każdego roku w Parku Narodowym „Ujście Warty” uroczyście obchodzony jest „Światowy Dzień Terenów Podmokłych” pod hasłem „Troszcząc się o mokradła, dbamy o klimat”. Święto to przypada 2 lutego - tego dnia w roku 1971, w irańskim mieście Ramsar została przyjęta Konwencja o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe. Powstała też wówczas Lista Ramsar, czyli spis obszarów podmokłych o znaczeniu międzynarodowym. Dziś, w 159 państwach, jest takich obszarów 1883. Zaledwie 13 z nich znajduje się w Polsce. Mamy niebywałe szczęście, że tuż obok naszych domów znajduje się jeden z tych obszarów - Park Narodowy „Ujście Warty”.
Otrzymaliśmy ważne wyróżnienie
Miasto Kostrzyn nad Odrą wspólnie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymało wyróżnienie w organizowanym przez Radio Zachód, Gazetę Wyborczą i TVP Gorzów rankingu "Ale sztuka", w którym mieszkańcy województwa wybierali najciekawsze wydarzenia kulturalne naszego regionu. Słuchacze radia, telewidzowie i czytelnicy gazety mieli możliwość wybrania i głosowania na najciekawsze wydarzenia, które w minionym roku zachwyciły Lubuszan. Nagrodę mógł otrzymać konkretny artysta, instytucja lub stowarzyszenie. Miasto Kostrzyn otrzymało wyróżnienie wspólnie z Fundacją WOŚP za organizację Przystanku Woodstock. Statuetkę i dyplomy odebrał wspólnie z Jurkiem Owsiakiem burmistrz Andrzej Kunt.
Powstaje Dyskusyjny Klub Książki
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych do Dyskusyjnego Klubu Książki, który rozpocznie swoją działalność w lutym. DKK oferuje spotkania literackie oraz autorskie. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) - mające na celu m. in. ustalenie częstotliwości i pory spotkań oraz wyboru literatury na najbliższe spotkania - odbędzie się w środę, 3 lutego, o godzinie 18:00 (Oddział dla dorosłych na parterze).
Tlenek węgla - cichy zabójca
Tlenek węgla (czad) to bezbarwny i bezwonny gaz, który powstaje w wyniku spalania substancji organicznych przy niedostatecznym dostępie tlenu (zasada jaka tu występuje jest prosta: im mniej tlenu w procesie spalania, tym więcej powstaje tlenku węgla). Jest śmiertelnie niebezpieczny - każdego roku zbiera swoje okrutne żniwo, zwłaszcza w mroźne zimowe dni, kiedy nadmiernie uszczelniamy okna i drzwi i zaklejamy kratki wentylacyjne, a mieszkanie opalamy piecami węglowymi lub gazowymi. Również nie czyszczone przewody dymowe i niedrożne kanały wentylacyjne mogą być przyczyną zatruć czadem. Prosimy o zapoznanie się z załączoną do pobrania "Instrukcją postępowania dla użytkowników pieców opalanych węglem, drewnem lub innymi paliwami, gdzie może dojść do zaczadzenia" - instrukcję można pobrać tutaj.
Więcej artykułów…
- Eksperci sprawdzają czy mamy najstarszy miecz w Polsce
- Kultura
- Duże pieniądze dla organizacji pozarządowych
- Ważna akcja Młodzieżowej Rady Miasta
- Wystawa w KCK
- Aktywny wypoczynek w czasie ferii
- Warto się badać
- Finał w Kostrzynie, Kostrzyn w Warszawie
- Wybitna wokalistka jednak wystąpi w Kostrzynie
- Biblioteczne zajęcia dla najmłodszych