Doskonalenie kadr
Doskonalenie kadr jest procesem ciągłym i obowiązkowym. To standard w pracy urzędnika samorządowego i wymóg czasu. Szkolenia są elementem niezbędnym i koniecznym sprawnego działania, zwłaszcza w świetle wciąż zmieniających się przepisów - mówi Anna Suska sekretarz Miasta. W ciągu dwóch dni (20-21 sierpnia) pracownicy samorządowi zostaną przeszkoleni w zakresie zasad zarządzania mieniem gminy w kontekście ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Szkolenie w ramach projektu „ Zwiększenie efektywności i sprawności działania JST poprzez specjalistyczne szkolenia pracowników” realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Europejski Funduszu Społeczny prowadzone jest w partnerstwie z Grupą Ergo oraz Gminą Racibórz. Urząd Miasta często korzysta z programów bezpłatnych szkoleń (finansowanych min. ze środków unijnych).
Darmowe szkolenia dla organizacji pozarządowych
Towarzystwo Integracji Społecznej, Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej oraz Europejskie Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych zapraszają na cykl szkoleń adresowanych do osób działających w organizacjach pozarządowych lub zainteresowanych założeniem podmiotu ekonomii społecznej. Szkolenia są całkowicie bezpłatne.
Czytaj więcej: Darmowe szkolenia dla organizacji pozarządowych
Mała ojczyzna w obiektywie
Portal turystyczny www.polskaniezwykla.pl ogłosił konkurs fotograficzny pod hasłem „Polska jest niezwykła”. Za pomocą prac konkursowych można pokazać innym własne miasto - swoją „małą ojczyznę” - własny, niepowtarzalny kawałek Polski. Zdjęcia można zgłaszać w czterech kategoriach: cuda natury, perły architektury, niezapomniana impreza, miejsca niezwykłe. Każdy uczestnik może zgłosić jedną lub więcej fotografii do każdej z konkursowych kategorii, przy czym łączna liczba zgłoszonych zdjęć nie może przekroczyć czterech. Organizatorzy czekają na wspomnienia zatrzymane w obiektywie do 30 września. Więcej o konkursie: www.polskaniezwykla.pl.
Filmowa Góra - ponownie w Kostrzynie nad Odrą
W czasie ubiegłorocznych wakacji Kostrzyn uczestniczył w niezwykłym projekcie – w Festiwalu Kina Niezależnego - ,,Filmowa Góra''. Seanse – dokładnie o tych samych godzinach rozpoczynały się w pozostałych miastach biorących udział w festiwalu (Edynburgu, Berlinie, Zielonej Górze, Tarnowie, Zgorzelcu, Białej Cerkwi, Bielsku – Białej). Podobnie jest i w tym roku, choć część seansów odbyła się w ramach woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Teraz na projekcje zapraszamy do Kostrzyńskiego Centrum Kultury we wtorki i piątki o godz. 20.00.
Czytaj więcej: Filmowa Góra - ponownie w Kostrzynie nad Odrą
Archiwalne grafiki w wielkim formacie
Dwadzieścia wielkoformatowych reprodukcji archiwalnych map i grafik przedstawiających Twierdzę oraz Stare i Nowe Miasto odebrało już z drukarni kostrzyńskie Muzeum Twierdzy. Reprodukcje w znacznej części wykonano na podstawie oryginalnych dokumentów znajdujących się w zasobach przez Muzeum, prawa do pozostałych pozyskano z niemieckich archiwów. Większość materiałów nie była wcześniej publikowana. Prezentacja tych unikalnych materiałów odbędzie się podczas Dni Twierdzy w dniach 11-13 września.
Projekt "My Kobiety"
Niepracujące zawodowo i nie zarejestrowane w Urzędzie Pracy kobiety mogą skorzystać, w ramach projektu "My Kobiety", z bezpłatnych szkoleń z zakresu: „Pełnomocnik Funduszy Europejskich”. Kurs połączony będzie z nauką języka angielskiego i niemieckiego oraz z doradztwem zawodowym. Szczegółowych informacji udziela biuro projektu – ul. Chopina 11/13, 65-031 Zielona Góra tel.: 667987927.
Święto Krowy w Parku Narodowym
Jak co roku pod koniec wakacji (23 sierpnia) w Parku Narodowym „Ujście Warty” obchodzone będzie "Święto Krowy" - (siedziba Parku w Chyrzynie). Początek imprezy o godzinie 14:00.
Specjaliści pomagają w rozwiązywaniu problemów
Jak postępować gdy dziecko wróciło do domu „pod wpływem”? Co zrobić gdy w szkolnym plecaku odkryjemy duży zapas „tabletek na kaszel”? Jak rozmawiać z nastolatkiem po znalezieniu w jego pokoju tabletek „zostawionych przez kolegę”? Co robić gdy pociecha zainteresuje się nagle „uprawą egzotycznych roślin” lub przechowuje w tornistrze „papierosy koleżanki”? Co zrobić gdy zauważymy u dziecka dziwnie rozszerzone źrenice, gwałtowne zmiany nastrojów, lub ślady po igłach? Jak postępować gdy obawiamy się że dziecko mogło mieć konatkat z narkotykami? Odpowiedzi na te pytania udzielają dyżurujący w miejskim Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym terapeuci i specjaliści z zakresu psychologii. Wsparcie można otrzymać równeż w klubie Libra. Wszystkie konsultacje i porady są bezpłatne.
Czytaj więcej: Specjaliści pomagają w rozwiązywaniu problemów
Trwają przygotowania do jubileuszowych Dni Twierdzy
Znamy już ramowy program zbliżających się dziesiątych Dni Twierdzy (11-13 września). Ranga jubileuszowych Dni Twierdzy jest szczególna bo odbywają się one wspólnie z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, które Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków organizuje pod hasłem – „Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz”. Pierwszy dzień Dni Twierdzy upłynie pod znakiem konferencji naukowej poświęconej zabytkom architektury militarnej. Kolejne dwa dni będą okazją do podziwiania pokazów militarnych, wystaw i niezwykłych koncertów min. „Kwartetu Jorgi” oraz „Radogosta”. W czasie Dni Twierdzy będzie też można poznać stare słowiańskie obrzędy, wziąć udział w konkursach strzelania z łuku, rzucania oszczepem. Dużą atrakcją będzie inscenizacja bitwy o twierdzę Kostrzyn, która odbyła się w końcu II wojny światowej. Więcej o Dniach Twierdzy na stronie Muzeum Twierdzy Kostrzyn.
Zachowaj Trzeźwy Umysł – ogólnopolska kampania
W bieżącym roku Miasto Kostrzyn nad Odrą po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Za aktywny udział w przedsięwzięciu otrzymaliśmy podziękowanie i certyfikat. W kampanii uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie: Arkadiusz Polowczyk (Gimnazjum Nr 1), Agnieszka Frąckowiak (Gimnazjum Nr 1), Natalia Kobylarz (Szkoła Podstawowa Nr 4), Ola Miszkiel (Szkoła Podstawowa Nr 4), Krzysztof Skrzypnik (Gimnazjum Nr 1), Bartosz Stańczak (Szkoła Podstawowa Nr 4), Zuzanna Niedużak (Szkoła Podstawowa Nr 4), Angelika Grabowska (Szkoła Podstawowa Nr 4). Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu zostaną wręczone podczas inauguracji roku szkolnego 2009/2010.
Więcej artykułów…
- Przy Północnej już posprzątane
- Drugi etap prac na Jana Pawła II
- Cenne zabytki trafią do Muzeum Twierdzy
- Będzie gdzie uprawiać sport
- Stypendia dla najzdolniejszych
- Przejście graniczne własnością miasta
- Alternatywa w centrum miasta
- Zielone Lubuskie - Zielony Woodstock
- I już po Przystanku Woodstock
- Wysłannik Ministerstwa w miejskm namiocie